KOMPVEK

Minu aasta 2020 lubadus oli kirjutada kord kuus üks inspireeriv uudiskiri, mille sisu on praktiliselt kasutatav nii kehale kui meelele. Hingele ikka ka midagi. Tunnistan ausalt, see on olnud minu kui "mitte väga alti postitaja" jaoks üllatavalt nauditav kogemus. Samas ka aukartust äratav, sest iga retsept, nii köögi kui elukunsti vallas peab olema enne jagamist järele proovitud ja vettpidav.
Loe edasi...

JAANIPÄEV

Kohe saabub siinmail ametlikult suvi ja muidugi ka aasta kõige pikem (pidu)päev. Seejärel hakkab Päike meist taas esialgu märkamatute sammudega eemalduma. Sügisese pööripäeva järel kaob juba tuntavalt suuremate sammudega korraks pea täiesti silmapiirilt, et siis uuesti naasta. Veeda astroloogias nimetatakse poolaastat jaanipäevast jõuludeni Dakshinayana, mille vältel sõna otseses mõttes "tark ei torma". Miks?
Loe edasi...

EMA KUI METSÕUNAPUU

Mai kui õiekuu on siinmail ka emadepäeva kuu. Õied ja emad, milline suursugune sümbol, kas pole? Emadepäeva ellu kutsumise au peetakse kuuluvat kirjanik Julia Ward Howe'le, kelle initsiatiivil seda 1872. aastal esmakordselt tähistati. Moodsa ajastu emadepäeva traditsiooni niidid viivad aga 36 aastat hiljem hoopis Anna Jarvis'ni, kellel endal lapsi polnud.
Loe edasi...

VEEBRUARI VELVETSUPP JA EESTI SÜNNIPÄEV

Talv on sellel aastal ilma lumeta, vihmane ja külm. Kui loodus on tavalisest enam tasakaalust väljas, siis oleme seda meiegi. Lihtsuse integreerimine toidulaual ja igapäevastes tegemistes aitab parimal moel tasakaalu luua.  Loe edasi...

PÜHADE SOOVID

Millal Sina viimati saatsid oma uusaasta soovid käsitsi kirjutatud postkaardil? Millal Sa ise said just sellise, Sinule personaalselt mõeldud ning pliiatsi või sulepeaga kirja pandud uusaasta soovi, mis saabub täiesti tavalise postiga? Kas pole see tänapäeval midagi harukordset?
Loe edasi...

CHUTNEY - RIKKALIKU JÕULULAUA HEA SÕBER


Ajurveedas ei ole chutney mitte ainult teravamaitseline maius, vaid seedetule Agni hea sõber. Kahtlemata ka rikkaliku jõululaua eriti oodatud külaline. Üks õige chutney peab olema korraga nii magus ja terav, et seda ei ole võimalik põhimõtteliselt süüa. Seepärast tarvitataksegi teda vaid väike teelusikatäis mistahes raskesti seeditava ja üleküllusliku toidu lisandina. Jõululaua tavalise pohlamoosi saab igati nauditavalt chutney’ks ümber kujundada näiteks nii:    
Loe edasi...