UUS RAAMAT "ELU MAITSED. PRAKTILINE AJURVEEDA"

Mai lõpus ilmus minu sulest ajurveeda olemust tutvustav raamat "Elu Maitsed. Praktiline Ajurveeda". Lihtne lähenemine koos 50 inspireeriva retseptiga. 

Tavaliselt peetakse ajurveedat millekski võõrapäraseks ja seostatakse esmajoones Indiaga. Viimane ei ole otseselt vale, kuid võrdusmärki nende kahe vahele siiski panna ei saa. Loodusseadustele tuginevatest printsiipidest lähtuvalt ei esinda ajurveeda mitte ühtegi konkreetset rahvust ega religiooni, vaid baseerub ülekantud tähenduses puhtal looduse matemaatikal. Loodus tervikuna ei kuulu ju otseselt kellelegi ja selle eksisteerimise universaalsed seosed töötavad ühtemoodi, sõltumata kontinendist ja inimeste nahavärvist. Ajurveeda toimib igal pool ja igal ajal.

Ajurveeda ongi ühest küljest imelihtne, aga teisalt oma kohati hoomamatus täiuses looduse kõrgema matemaatika keerulisim valem ja poeesia tippteos. Nii nagu elu. Valemite lahtikodeerimine algab alati numbrite õppimisest ja värsiridade seadmine tähtede tundmisest. Raamatu esimene pool loetleb üles ajurveeda algoritmi peamised komponendid: viis elementi, kolm bioenergeetilist jõudu, 20 omadust, kuus maitset, kolm meele juhtijat ning räägib ka seedetule hingeelust. Teine pool raamatust on tervenisti pühendatud toidule. Kuidas valmistada igapäevast toitu selliselt, et valemid toimiksid ning lihtsast söögitegemisest saaks hingetoitev poeesia? Miks on hea toitu ise teha ja kuidas muuta näiteks igavalt tavaline odrajahupuder imelihtsal viisil hoopis gurmeeroaks – sellest ja paljust muust raamat räägibki. Lisaks hulgaliselt retsepte, mis inspireerivad tavapärast kööki uutmoodi avastama.

Praktiseerimine mõne hea vettpidava ajurveedaliku tarkuse varal on lihtne viis harmooniaotsingute alustamiseks tänapäevases infokülluses. Raamatus kirjeldatud imelihtsad inspireerivad juhatused on jõukohased kõigile. Hõlpsasti rakendatavad kohe, täna, siin ja praegu! 

Ajurveeda toimib igal pool ja igal ajal. Inspireerivat lugemist ja praktiseerimist! 

Kuula ka KUKU Raadio nädala raamatu tutvustust: SIIT

Raamatu saad enesele soetada mõnes minu poolt korraldatud töötoas või otse raamatupoest: SIIT