NAISTE PÄEV JA 108 KUNSTI

Veedalikest ürikutest on teada ütlus: " ... koht, kus naist koheldakse hästi on kullaauk ja kus mitte, seal ei kanna ükski jõupingutus vilja".
Naise haridusele on veedalikus traditsioonis omistatud väga suur tähendus. Seda aga mitte otseselt juhi kasvatamise eesmärgil, vaid nii kentsakalt kui see ka ei kõla, mehe (loe siinkohal: otsustaja) teenimise eesmärgil. Kuidas nii? 108 kunsti, mida iga naine peab perfektselt valdama ei sisalda mitte ainult küpsetamist ja heegeldamist, vaid hõlmab elu kõiki aspekte, sh loodusteadused, astroloogia, arhitektuur, meditsiin, diplomaatia, jne. Naine on oma olemuselt Loodusele lähemal kui mees ning sellest johtuvalt võimeline mõistma ja nägema mistahes otsuse tegemisel vajalikke nüansse oluliselt sügavamalt. Milleks siis üldse mees? Mehele on andnud Loodus võime näha perspektiivi ja suurt pilti, aga mitte alati kõiki detaile. Viimased võivad olla siiski suures pildis määrava tähtsusega ning seetõttu on naise kui otsuse teenindaja roll ülioluline selleks, et lõplik tulemus oleks kõiki aspekte silmas pidades tehtud kõigi osaliste kõige kõrgemaks hüvanguks. Naisel teadupärast on lõputute nüansside rohkuse tajumise tõttu oht sinna ära kaduda. Seda ei juhtu aga kindlasti nende targalt "ette kandmise" protsessis.

"Kullaaugu" algset tähendust igapäevaellu üle kandes avatakse naisele uks ja tõustakse lauas naise sisenedes püsti. Kahtlemata on iga eduka otsustaja taga alati Looduse (loe: elu oma lõputute nüanssidega) toimimise teadust perfektselt valdav ja targalt kasutav naine. Kõik seitse väärtust, mis tulevad kasuks arenguteel sünnist surmani, peetakse naissoost olevateks: kuulsus, õitseng, ilukõne, mälu, arukus, vankumatus, kannatlikkus (BG: 34.v.). Milline vastutus, kas pole?

Loodusseaduseid naisena sündinuna naisena armastades on naise elu alati lill!