LOOMULIKU LOOBUMISE KERGUS

Oktoober on looduses aeg, kus puudelt langevad lehed. Kergelt ja loomulikult nagu muuseas. Mõnikord annab viimase tõuke tormituul, aga ka siis on langemine kerge ja loomulik. Sooja armastajana ei ole sügis olnud minu aastaaegade suur lemmik. Küll aga imetlen üha enam ja lausa vaimustunult sel ajal looduse kunstisaalis välja pandud loomuliku loobumise hämmastavat kunsti.
Loe edasi...

Seemne ja puu seadus

Kargest ilust värviline sügis on looduses viimane aktiivne tsükkel enne kosutavale puhkusele üleminekut (loe: talve tulekut). Teisisõnu aktiivne ettevalmistus ühe tänuväärse eluringi suurepäraseks finaaliks, mille stardinupp lülitatakse sisse sügisese pööripäevaga.

Loe edasi...

SÜGIS KUI ÜLEMINEK SUVEST TALVE

Sügisel valitseb õues Vata ehk õhu ja ruumi energia, mis toob endaga kaasa palju kaootilist liikumist. Viimasega kaasneb pea alati stress, mis teeb vastuvõtlikuks haigustele nii suured kui väikesed. 
Loe edasi...

Ajurveeda kuus täiuslikku maitset

Ajurveeda on elamise teadus ja võimalikult kaua noorena püsimise kunst. Tema igavikulistes tarkustes on kõige muu juures peidus ka täiusliku maitse saladused. Just magus maitse hoiab meid noorena ja ka elu maitseb alati magusalt siis, kui oleme iseenda ja ümbritsevaga tasakaalus. Tasakaal tähendab harmooniat ja viimane omakorda seoste nägemise võimet. Täiuslik nauding nii toidust kui elust eeldab justnimelt kõigi kuue maitse olemasolu. Seda muidugi mitte võrdses koguses.

Loe edasi...