SISU JA VORM

Kolm veebruari kõige enam silma hakkavat tähtpäeva on kindlasti Valentini või sõbrapäev, vastlapäev ja Eesti sünnipäev. Justnimelt, nad hakkavad silma, tahes-tahtmata. Seda eriti linnamelus ja läbi mistahes vormis meediaekraani. Mõistagi on veebruaris teisigi tähtsaid päevi, näiteks hulgaliselt siinseid pärimuslikke. Silma nad otseselt ei hakka. Jäävad järjest enam rahvapärimuse gurmaanide pärusmaale või tõepoolest ainult päris maale?
Loe edasi...

MAGUS VAIKUS

Igal aastaajal on oma maitse. Iga maitse taga on talle iseloomulik loodusjõud. Milline on päris talve maitse? Magus, muidugi magus! Väikeste nüanssidega, aga siiski.
Loe edasi...

Imelihtne Agni toetav hommikupala

Jagan Sinuga üht head lihtsat nippi kõikideks sellisteks hommikuteks, mil Sa tunned, et Sinu hea sõber seedetuli Agni on veidi väsinud, aga süüa oleks siiski pisut tarvis. Loe edasi...

TALV ON AASTAAEGADE ÖÖ

Loodusjõudude austamine on pika ja tervelt elatud elu ainus tagatis. Loodusrütmide teadlik järgimine teeb elust kunsti. Millele pöörata tähelepanu talvises köögis?
Loe edasi...

CHUTNEY - RIKKALIKU JÕULULAUA HEA SÕBER


Ajurveedas ei ole chutney mitte ainult teravamaitseline maius, vaid seedetule Agni hea sõber. Kahtlemata ka rikkaliku jõululaua eriti oodatud külaline. Üks õige chutney peab olema korraga nii magus ja terav, et seda ei ole võimalik põhimõtteliselt süüa. Seepärast tarvitataksegi teda vaid väike teelusikatäis mistahes raskesti seeditava ja üleküllusliku toidu lisandina. Jõululaua tavalise pohlamoosi saab igati nauditavalt chutney’ks ümber kujundada näiteks nii:    
Loe edasi...

Ajurveeda kuus täiuslikku maitset

Ajurveeda on elamise teadus ja võimalikult kaua noorena püsimise kunst. Tema igavikulistes tarkustes on kõige muu juures peidus ka täiusliku maitse saladused. Just magus maitse hoiab meid noorena ja ka elu maitseb alati magusalt siis, kui oleme iseenda ja ümbritsevaga tasakaalus. Tasakaal tähendab harmooniat ja viimane omakorda seoste nägemise võimet. Täiuslik nauding nii toidust kui elust eeldab justnimelt kõigi kuue maitse olemasolu. Seda muidugi mitte võrdses koguses.

Loe edasi...