MAGUS VAIKUS

Igal aastaajal on oma maitse. Iga maitse taga on talle iseloomulik loodusjõud. Milline on päris talve maitse? Magus, muidugi magus! Väikeste nüanssidega, aga siiski.
Loe edasi...

KOMPVEK

Minu aasta 2020 lubadus oli kirjutada kord kuus üks inspireeriv uudiskiri, mille sisu on praktiliselt kasutatav nii kehale kui meelele. Hingele ikka ka midagi. Tunnistan ausalt, see on olnud minu kui "mitte väga alti postitaja" jaoks üllatavalt nauditav kogemus. Samas ka aukartust äratav, sest iga retsept, nii köögi kui elukunsti vallas peab olema enne jagamist järele proovitud ja vettpidav.
Loe edasi...

VALGUSE VÕIT PIMEDUSE ÜLE

Oktoobri lõpus, novembris peetakse idamaades valguse püha (diwali). Spirituaalselt sügavate tähenduste ja arvukate lugude taustal on selle kõige olulisem sümbol valguse võit pimeduse üle. Teisisõnu ka tarkuse võit rumaluse ehk ignorantsi üle, lootuse võit meeleheite üle. Kas pole mitte nii, et rumalad otsused (loe: tänased otsused, mis individuaalsel ja ühiskondlikul tasandil tulevikus kasu asemel kahju toovad) on enamasti ikka tehtud pimeduses? Meeltki heidetakse tavaliselt siis, kui valgus tunneli lõpus enam hästi ei paista.
Loe edasi...

LOOMULIKU LOOBUMISE KERGUS

Oktoober on looduses aeg, kus puudelt langevad lehed. Kergelt ja loomulikult nagu muuseas. Mõnikord annab viimase tõuke tormituul, aga ka siis on langemine kerge ja loomulik. Sooja armastajana ei ole sügis olnud minu aastaaegade suur lemmik. Küll aga imetlen üha enam ja lausa vaimustunult sel ajal looduse kunstisaalis välja pandud loomuliku loobumise hämmastavat kunsti.
Loe edasi...

Seemne ja puu seadus

Kargest ilust värviline sügis on looduses viimane aktiivne tsükkel enne kosutavale puhkusele üleminekut (loe: talve tulekut). Teisisõnu aktiivne ettevalmistus ühe tänuväärse eluringi suurepäraseks finaaliks, mille stardinupp lülitatakse sisse sügisese pööripäevaga.

Loe edasi...

JAANIPÄEV

Kohe saabub siinmail ametlikult suvi ja muidugi ka aasta kõige pikem (pidu)päev. Seejärel hakkab Päike meist taas esialgu märkamatute sammudega eemalduma. Sügisese pööripäeva järel kaob juba tuntavalt suuremate sammudega korraks pea täiesti silmapiirilt, et siis uuesti naasta. Veeda astroloogias nimetatakse poolaastat jaanipäevast jõuludeni Dakshinayana, mille vältel sõna otseses mõttes "tark ei torma". Miks?
Loe edasi...

EMA KUI METSÕUNAPUU

Mai kui õiekuu on siinmail ka emadepäeva kuu. Õied ja emad, milline suursugune sümbol, kas pole? Emadepäeva ellu kutsumise au peetakse kuuluvat kirjanik Julia Ward Howe'le, kelle initsiatiivil seda 1872. aastal esmakordselt tähistati. Moodsa ajastu emadepäeva traditsiooni niidid viivad aga 36 aastat hiljem hoopis Anna Jarvis'ni, kellel endal lapsi polnud.
Loe edasi...

PAAST KÄESOLEVAL KEVADEL

Tänavune varakevad on omaette paast mitmes tähenduses. Isolatsioon on üks neist. Igaühe jaoks oma värvi. "Taevast sülle sadanud" eriolukorraga toimetulek ei pruugi olla paljude jaoks sugugi kerge. 
Loe edasi...

NAISTE PÄEV JA 108 KUNSTI

Veedalikest ürikutest on teada ütlus: " ... koht, kus naist koheldakse hästi on kullaauk ja kus mitte, seal ei kanna ükski jõupingutus vilja".
Loe edasi...

PÜHADE SOOVID

Millal Sina viimati saatsid oma uusaasta soovid käsitsi kirjutatud postkaardil? Millal Sa ise said just sellise, Sinule personaalselt mõeldud ning pliiatsi või sulepeaga kirja pandud uusaasta soovi, mis saabub täiesti tavalise postiga? Kas pole see tänapäeval midagi harukordset?
Loe edasi...